Renovace starých/historických fotografií

Oprava a rekonstrukce poškozených a starých fotografií. Je jedinečné navrátit lesk a někdejší podobu poškozeným nebo historickým fotografiím. Obvykle nás oslovují zákazníci a organizace, kteří mají ve svých albech a sbírkách fotografie, které jsou pro rodinu, případně společnost jedinečné a nenahraditelné a které tvoří důležitou část historie rodiny, skupiny lidí či státu.

Obvykle se při osobním setkání seznámíme s požadavky zákazníka a kvalitou, případně poškozením fotografie. Následně zákazníkovi představíme možný postup, rozsah a možnosti, které nám uvedená fotografie nabízí. Rozsah prací a cenová kalkulace se zpracovává u každé fotografie samostatně a je kalkulována dle hodin práce, které na dané fotografii strávíme.

Po následné rekonstrukci je fotografie vrácena zákazníkovi ve vytištěné požadované verzi/ k dispozici nabízíme mnoho formátů/ včetně elektronické verze ve velkém rozlišení, ze které je následně možné vytisknou libovolné velkoformátové tisky.

Zde uvádíme nejčastější požadavky zákazníků, které zpracováváme.
1. zvětšení formátu fyzické fotografie, kdy z malého formátu, který nám zákazník přinese
vytvoříme formát větší, kde jsou potlačeny přirozené nedostatky ke kterým při zvětšení fotografie dochází.
2. rekonstrukce/renovace dané fotografie
3. odstranění škrábanců, šumu, fleků a dalších nedostatků na dané fotografii, případně doplnění poškozených nebo chybějících částí dané fotografie.
4. dobarvení, případně odbarvení dané fotografie a převedení fotografie do barevné podoby dle přání a požadavků zákazníka.
5. příprava fotografie pro vytištění ve větším formátu, případně velkoformátový tisk.

Obvykle se jedná o několikahodinovou v některých případech až desítky hodin mravenčí práci na konci které se však nachází oživená historie a navrácená sláva a lesk původní fotografie.

Pokud máte ve svých sbírkách a archivech fotografie, které splňují svou jedinečností uvedené parametry, tak nás kontaktujte s dotazem a specifikací Vašeho požadavku.